Biwaki i ekologiczne pikniki nad Jeziorem Sępoleńskim, czyli prace nad EKO-BAZĄ!

logotyp-01

Trwają prace związane z kolejną inicjatywą ekologiczną uwzględnioną w projekcie „Modelowe inicjatywy ekologiczne w powiecie sępoleńskim” realizowaną przez Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom w Sępólnie Krajeńskim.
Inicjatywa ta dotyczy EKO-BAZY, czyli małej infrastruktury edukacyjno-ekologicznej, która powstaje na terenie kompleksu leśnego zlokalizowanego w pobliżu sępoleńskiej plaży. Będzie to miejsce do biwakowania, organizacji pikników, warsztatów i różnego rodzaju spotkań. W EKO-BAZIE bez szkody dla środowiska przyrodniczego będzie można prowadzić obozy dla dzieci i młodzieży, eksponujące walory sępoleńskiej fauny i flory. Naturalne zasoby w postaci zagospodarowanego terenu przy plaży i lasku miejskim posłużą jako miejsce spotkań warsztatowych, a otaczający ekosystem zapewni żywą lekcję przyrody.
EKO-BAZA będzie posiadać zadaszone wiaty, altany oraz ławostoły i namioty. Wyposażona zostanie także w kuchnię polową, a więc będzie idealnym miejscem zarówno do biwakowania, jak i przeprowadzania zajęć edukacyjnych oraz rekreacji. EKO-BAZA rozwiąże również problem samowolnego rozbijania namiotów w miejscach do tego nieprzeznaczonych, co wpłynie korzystanie na ochronę środowiska naturalnego.
„Modelowe inicjatywy ekologiczne w powiecie sępoleńskim” to zadanie dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na profilu facebookowym Ekologiczne Inicjatywy Stowarzyszenia Dorośli-Dzieciom można na bieżąco śledzić postępy realizowanych inicjatyw.

Zapraszamy!