Dziecko w chuście – wygoda rodziców i bezpieczeństwo maluszka

gmina, sd-d
Prawidłowo zawiązana chusta jest bezpieczna dla maluszka i wygodna dla rodziców. Uczestnicy zajęć w Szkole Rodzenia, które odbyły się 20 listopada 2019, mieli szansę się o tym przekonać i przećwiczyć dwa typy wiązań.
Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania medyczne, dziecko może być noszone w chuście już od pierwszych dni życia. Początki korzystania z chusty mogą być trudne, dlatego warto przećwiczyć tę czynność na lalce lub poduszce. Noszenie maluszka w chuście wpływa na niego uspokajająco. Dziecko jest blisko mamy lub taty, słyszy bibie serca rodziców, jest noszone i kołysane. To wszystko wpływa na to, że dzieci czują się bezpieczne i są spokojne, bo doświadczają tego, co znały, będąc jeszcze w brzuchu mamy.
Jeśli zdecydujemy się na noszenie maluszka w chuście to należy kupić chustę bawełnianą (jest wytrzymała) i odpowiednio długą, aby można było swobodnie wykonać każde wiązanie.
Zadanie Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem VI” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj. finansowane jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.