Internet – miejsce, w którym chcę czuć się bezpiecznie

8 lutego 2022 r. w Gminnym Centrum Informacji przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” odbyły się zajęcia edukacyjne pn. „Internet – miejsce, w którym chcę czuć się bezpiecznie”.

W trakcie zajęć przekazane zostały informacje dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w wirtualnej przestrzeni. Czym są kryptowaluty, tokeny NFT i scam? Niestety, korzystając z Internetu trzeba zachować ostrożność, by nie stać się ofiarą oszustwa. Dobrze posiadać podstawową wiedzę na temat tego, po czym poznać, że witryna, z której korzystamy, jest bezpieczna. Podczas zajęć rozmawialiśmy także o możliwości uzależnienia się od komputera oraz o alternatywach na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Na koniec uczestnicy zagrali w proste gry, które przygotowaliśmy dla utrwalenia informacji przedstawionych podczas prezentacji. Dostępne są one pod linkiem:

Zapraszamy do GCI, gdzie pod okiem informatyka można rozwinąć umiejętności obsługi różnych programów komputerowych oraz narzędzi dostępnych online. Przypominamy, że uczniowie zainteresowani zagadnieniami informatycznymi mogą w miarę potrzeb skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych szkoleń.