Mali muzykanci

logo-kujawy-pomorzeZabawy muzyczne wpływają stymulująco na wiele aspektów rozwoju. Podczas zajęć z cyklu „Baby Caffe” dzieci wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w niezwykle twórczych zajęciach z instrumentami. 

Dzieci miały okazję pogrzechotać, poznać rytmy gitary, wystukać dźwięki na cymbałkach i poznać zupełnie nowe odgłosy. Wspólne śpiewanie, wyklaskiwanie rytmu sprawiało wiele radości. Małe rączki świetnie radziły sobie z zupełnie nowymi „zabawkami” muzycznymi, a rodzice czynne uczestniczyli w tych zabawach. Świadomość ciała i przestrzeni rozwija się intensywnie w okresie wczesnego dzieciństwa, aby w dojrzałej formie stać się podstawą kształtowania się złożonych czynności psychoruchowych, takich jak mowa, pisanie, czytanie czy liczenie. Wspólne zabawy muzyczne pozytywnie oddziałują na budowanie więzi, relaksują i rozwijają ciekawość dziecka.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w ramach projektu „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa III” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Kraj.