Warsztaty komputerowe

W ramach projektu „Centrum Aktywności Rodziny drogą do integracji”, od maja br. odbywają się warsztaty komputerowe. Uczestnicy projektu poznają możliwości wykorzystania pakietu MS Office oraz narzędzia Canva w codziennej pracy.

logoEFS

Edytowanie dokumentów w Wordzie, wykonywanie obliczeń, analizowanie danych i przedstawianie ich na wykresach w Excelu, czy tworzenie ciekawych prezentacji w Power Poincie, to umiejętności, którymi warto pochwalić się w CV. W trakcie zajęć wykorzystywana była również darmowa wersja online pakietu MS Office.

Canva to serwis umożliwiający tworzenie projektów graficznych. Oprócz ulotek, zaproszeń, kartek okolicznościowych pozwala też na tworzenie CV, listów motywacyjnych, prezentacji multimedialnych i wielu innych. Narzędzie pozwala oszczędzać czasz dzięki darmowym szablonom. Canva wykorzystywana jest głównie w edukacji, marketingu w mediach społecznościowych oraz procesie budowania marki. Dlatego umiejętność korzystania z Canvy jest również przydatna na dzisiejszym rynku pracy.