Zabawa i jej znaczenie dla rozwoju dziecka

26.02.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie „Baby Caffe” realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem III” w Centrum Małego Dziecka i Rodziny.

Tym razem tematem naszej refleksji była zabawa i jej znaczenie dla rozwoju dziecka. Wspólnie z rodzicami omawialiśmy ciekawe i proste sposoby wykonania zabawek dla naszych maluszków, wykorzystując naturalne produkty – materiały codziennego użytku np. lejki, sitka, kubeczki itp. Rodzice chętnie włączyli się do rozmowy, wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Zabawa jest podstawową aktywnością małych dzieci, która wpływa na ich całościowy rozwój, a także naturalnie rozwija relacje z innymi.

Na kolejne zajęcia w „Baby Caffe” serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do 18 miesiąca już 11 marca 2016 r. na godz. 17:30 (Centrum Małego Dziecka i Rodziny, ul. Młyńska 33).

Zadanie realizowane w ramach projektu Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem III” realizowane jest przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.