Zabawy wodne w Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa

loga instytucji

Podczas piątkowego spotkania w Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa dzieci wraz z rodzicami mieli okazję skorzystać z zabaw wodnych w baseniku w naszym Centrum. Zabawy te wzbudziły wiele pozytywnych emocji zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Mamy chętnie zaangażowały się w zabawy wodne ze swoimi maluchami, przez co dzieci czuły się bezpiecznie, mając przy sobie bliskie im osoby. Poprzez zabawy w wodzie dzieci nabywały nowych umiejętności: m.in. dostrzegania różnic między pełnym a pustym. Chlapiąc i przelewając wodę z kubeczków i miseczek, nabywały również nowych zdolności poruszania się w wodzie, zwiększając swoją stabilność, ćwicząc równowagę i precyzję ruchów. Odkręcały i zakręcały kraniki, relaksowały się i obserwowały zmiany zachodzące na ich oczach. Z zabawy w wodzie czerpały wiele radości i satysfakcji, mając poczucie sprawstwa i samodecydowania.

Zaprezentowane zabawy wielozmysłowe były innowacyjną formą spędzania czasu wolnego rodziców z dzieckiem, które dały wiele radości maluchom i ich rodzicom.

Na kolejne spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców wraz z dziećmi 27 maja br. w godz. od 17:30-19:00 do Centrum Małego Dziecka i Rodziny (ul. Młyńska 33).

Działanie „Baby Caffe – Akademia praktycznego rodzicielstwa” realizowane jest przez Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” w Sępólnie Kraj. Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.