Zajęcia w zakresie kultury fizycznej

logo-sicienko

Zajęcia w zakresie kultury fizycznej w Wojnowie i Zielonczynie w ramach projektu „Aktywna jesień życia” trwały od 29 stycznia do 18 czerwca 2019r. Przez te kilka miesięcy seniorzy poprawiali swoją sprawność i wydolność fizyczną.

Uczyli się nowych ćwiczeń ogólnokondycyjnych, relaksacyjnych i oddechowych przy pomocy różnych przyborów takich jak szarfy, małe piłki fitnessowe, piłki rehabilitacyjne, taśmy thera band i wiele innych. Uczestnicy poznali nowe i utrwalili znane już dyscypliny sportowe: tenis ziemny, tenis stołowy, dart, przerzucanka siatkarska, unihokej. Seniorzy nauczyli się również jak przygotować sprzęt oraz podstawowej techniki nordic walking. Brali udział w wielu zabawach doskonalących koordynację ruchową i szybkość reakcji, które wzbudzały ogromne emocje.

Ulubioną formą spędzania wolnego czasu była gra w bule, która w naszym kraju staje się coraz bardziej popularna. Na ostatnich zajęciach rozegrany został Turniej Przyjaźni Wojnowo- Zielonczyn, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy projektu. Nie było wygranych ani przegranych, do każdej świetlicy trafił puchar za zajęcie I miejsca. Ponadto wszyscy seniorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsza trójka w klasyfikacji indywidualnej medale. Najlepiej w rozgrywkach poradziła sobie Teresa Giersz (Wojnowo), II miejsce wywalczyła Bożena Strzelecka (Wojnowo), a III miejsce zajął Andrzej Styczyński (Zielonczyn).

Turniej był podsumowaniem całego sezonu w zakresie kultury fizycznej. Na koniec zawodnicy mieli okazję usiąść wspólnie przy grillu, zjeść kiełbasę, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i nawiązać nowe znajomości.

Miejmy nadzieję, że uczestnicy mimo ukończenia zajęć nie zapomną o regularnej aktywności fizycznej. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU