Zajęcia w zakresie kultury fizycznej

ologowanieZajęcia w zakresie kultury fizycznej w Zielonczynie i Wojnowie rozpoczęły się 29 stycznia 2019 r. W każdej świetlicy znajduje się grupa 8 osób.Na pierwszym spotkaniu seniorzy uczestniczyli w różnych zabawach integracyjnych. Uczestnicy mogli się bliżej poznać, porozmawiać, wymienić doświadczenia oraz wskazać prowadzącemu, jakiego typu zajęcia są w kręgu ich zainteresowań.

Na kolejnych spotkaniach seniorzy poznali historię, przepisy i ciekawostki dotyczące tenisa stołowego. Brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach tenisowych. Poznali budowę tarczy do darta oraz dokładne zasady gry. Po zaznajomieniu ze sprzętem i kilku ćwiczeniach rozegrany został indywidualny turniej, w którym zwyciężyły: Krystyna Bielawska (Wojnowo), Janina Biniek (Zielonczyn).

Każde zajęcia poprzedzone były rozgrzewką z różnego rodzaj przyborami: krzesła, taśmy thera band, piłki fitnessowe. Dodatkowo wykonywaliśmy ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające mięśnie przykręgosłupowe. Oprócz tego uczestnicy poznali różnego rodzaju gry sportowe np. unihokej, przerzucanka siatkarska, które mocno angażowały wszystkich zgromadzonych i dostarczały wielu sportowych emocji.

Prowadzący zachęcał do regularnej aktywności fizycznej i podkreślał, jak wiele ona daje, zarówno pod względem towarzyskim, jak i zdrowotnym. W zdrowym, ciele zdrowy duch!