Bal karnawałowy

13 lutego 2021r. odbyło się spotkanie karnawałowe w ramach projektu „Centrum Aktywności Rodziny Drogą do Integracji”. Zajęcia, podobnie jak poprzednie, odbyły się zdalnie. Uczestnicy projektu przebrali się w różne stroje. Nie mogło zabraknąć klauna, czarownicy, kowboja, biedronki, pirata i wielu innych.

logoEFS

Na początku spotkania dzieci i rodzice wysłuchali kilku ciekawostek na temat karnawału oraz tego, jak obchodzony jest on w innych krajach. Najmłodszym najbardziej spodobał się zwyczaj panujący w Danii, tzw. „kocia beczka”. Beczka z wizerunkiem kota, wypełniona łakociami, zawieszana była na drzewie. Dzieci ustawiały się w kolejce i po kolei uderzały w nią kijem. Ten, kto spowodował odpadnięcie dna i wysypanie słodyczy otrzymywał tytuł „kociej królowej”, a kto zbił ostatni kawałek beczki „kocim królem”.

Następnie uczestnicy wspólnie rozwiązali krzyżówkę karnawałową, z którą świetnie sobie poradzili.

Po zapoznaniu się z teorią oraz zaprezentowaniu swoich strojów karnawałowych dzieci wraz z rodzicami nauczyli się, jak w prosty sposób stworzyć maski karnawałowe. Pierwsza, wycięta była z talerzyka papierowego, druga, z folii aluminiowej. Jak wiadomo, w karnawale wszystko musi błyszczeć!

Następne zajęcia odbędą się już w najbliższą sobotę na lodowisku w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.