Ciąża od A do Z

gmina, sd-d2 października 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie w Szkole Rodzenia „Mamo, tato tu jestem VI”, podczas którego zaprezentowany został film „Ciąża od A do Z”.
Występowały w nim kobiety będące w różnych tygodniach ciąży oraz lekarze specjaliści, którzy w interesujący sposób wyjaśniali, jakie zmiany zachodzą w ciele ciężarnej. Ciąża to czas wielkich zmian w organizmie kobiety, ale także chwil pełnych wzruszeń i niesamowitych momentów – tych związanych chociażby z odczuwaniem pierwszych ruchów dziecka.
W czasie ciąży wytwarza się naturalna, a zarazem niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju więź, która łączy maluszka i matkę. W filmie został przedstawiony mechanizm samego porodu – choć jest on wyczerpujący i bolesny, w momencie kiedy kobieta urodzi dziecko i przytuli je do siebie, zapomina o tych fizjologicznych aspektach porodu. Należy też słuchać rad położnej i współpracować z personelem medycznym, aby żadna nieprzewidziana sytuacja nie zmąciła radości z narodzin maleństwa.

Zadanie Szkoła Rodzenia „Mamo, tato tu jestem VI” realizowane jest przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim. Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.