JASEŁKA W ŚWIETLICY

W środę 11 grudnia 2019 r., dzieci i rodzice – uczestnicy projektu “Rodzinna przystań” wzięli udział w spotkaniu animacyjnym – “Gwiazdce” połączonej z “Jasełkami”. W tym dniu dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej wystawiły przepiękne “Jasełka”.

Tym razem przedstawienie odbyło się na profesjonalnej scenie w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kr. Bajeczna scenografia przygotowywana przez dzieci w trakcie zajęć plastycznych, wyglądała bardzo profesjonalnie. Sceneria zimowego pejzażu, śnieg za oknami i atmosfera skupienia wokół stajenki przeniosła nas wszystkich w magiczny świat. Kolorowe stroje, które współtworzyli rodzice i charakteryzacja twarzy malowana przez wolontariuszy przemieniły dzieci w prawdziwych aktorów.
Próby do przedstawienia odbywały się w pomieszczeniach Świetlicy Terapeutycznej, jednak dzieci z łatwością odnalazły się na dużej scenie już w trakcie premiery. Dzieci odkryły w sobie potencjał twórczy i aktorski. Owacje i brawa wszystkich widzów były dowodem wspaniałego występu.
Widownia była wypełniona po brzegi – przyszły rodziny naszych małych aktorów: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i ciocie. Zaszczycili też nas swoją obecnością zaproszeni goście: Pan Burmistrz, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radni Rady Miejskiej, Dyrektor OPS wraz z asystentami rodzin.
Zaszczycił też nas swoją obecnością Gwiazdor w towarzystwie Elfów, który z wielką uwagą obejrzał przedstawienie, a w nagrodę wręczył wszystkim dzieciom ze Świetlicy Terapeutycznej ogromne paczki. Było też wspólne śpiewanie kolęd, zdjęcie z gwiazdorem oraz słodki poczęstunek. Wigilijna atmosfera życzeń, dobrego słowa, wzruszeń, ciepła towarzyszyła nam przez cały ten czas.