PRZEMOC – TY CZY JA?

27 kwietnia odbyły się pierwsze spotkania adresowane do młodzieży z sępoleńskich szkół. Zajęcia „Przemoc – ty czy ja?” dotyczące problemu agresji w piątkowy ranek skierowane zostały do klas drugich gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie Kraj.

Uczniowie mieli okazję nieszablonowo podejść do otaczającego nas problemu przemocy. Celem spotkania było zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej problemu oraz klasyfikowanie zachowań agresywnych, a następnie umiejętność nazwania ich. Kolejnym aspektem było uświadomienie negatywnego wpływu przemocy na drugiego człowieka, ukazanie mechanizmu eskalacji i siły aktów przemocy w codziennym życiu. Jednak najważniejszym zadaniem zajęć była próba wzbudzenia empatycznego podejścia do ofiary zachowań agresywnych.
Spotkanie z młodzieżą zainspirowane było warsztatami poświęconymi tematyce Gender based Violence (przemoc na tle płci) zorganizowanymi w Walencji w Hiszpanii dla pracowników młodzieżowych przez Program Erasmus+. Zajęcia przeprowadziła Jagoda Kalinowska.