Wycieczka do Fojutowa

logo

9 lipca 2021 r. uczestnicy projektu „Bezpieczny Dom – pewna przyszłość” wybrali się na wycieczkę do Fojutowa.

Zajazd usytuowany jest na terenie niewielkiej, leśnej osady, na której znajduje się tylko kilka domostw. Położone są one nad Wielkim Kanałem Brdy, blisko granicy województwa kujawsko – pomorskiego i pomorskiego. Ponad 140 uczestników projektu z Gminy Sępólno Krajeńskie mogło skorzystać z bardzo bogatej oferty Zajazdu Fojutowo.

Na początku ratownik omówił zasady bezpieczeństwa panujące zarówno w strefie basenów, jak i całym obiekcie. Ogromną frajdę, szczególnie dzieciom, sprawiły zjazdy na zjeżdżalniach do wody. Dodatkową atrakcją, punktualnie o godzinie 12, była kąpiel w pianie. Każdy, bez względu na wiek, mógł się zrelaksować przy fajnej muzyce i poczuć jak na dyskotece przy plaży. W przerwie uczestnicy zjedli przepyszny obiad oraz lody. Po tym część osób wróciła do strefy basenów, a pozostali zwiedzali szeroką ofertę turystyczną Fojutowa, m.in. największy w kraju akwedukt.

Był to czas wykorzystany na pogłębianie więzi rodzinnych, ale też na nawiązywanie nowych relacji. Przygotowane atrakcje włączyły uczestników projektu do wspólnej zabawy, która była świetnym elementem integrującym. Wycieczka wywołała dużo pozytywnych emocji, które uwidaczniały się na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.