Wycieczka do Gdyni i Redy

logo-sicienkoW sobotę 19.10.2019 r. my, uczestnicy projektu „Rodzinna przystań – centrum usług społecznych i wsparcia rodziny”, wczesnym rankiem wyruszyliśmy 3 autobusami na podbój Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni oraz Aquaparku w Redzie.

Przygodę rozpoczęliśmy od poznawania różnych zjawisk i doświadczania świata. Poczuliśmy dreszczyk emocji, stąpając nad przepaścią, lub wchodząc do symulatora trzęsienia ziemi. Odkryliśmy w sobie konstruktora wodnej tamy i tworzyliśmy kilkumetrowy wir wodny. Sprawdzaliśmy także, jak widzą zwierzęta i czy węch nas nie myli. Innymi słowy, pobudzaliśmy nasze umysły przez naukowe eksperymenty, a w przerwie między atrakcjami zjedliśmy pyszny obiad, by mieć siły na niepowtarzalne doznania Aquaparku w Redzie. Rozpoczęliśmy je w zatopionym przez Krakera zamku. Magiczne wykończenie basenowych niecek wprowadziło nas w bajeczną atmosferę. Następnie dreszcz emocji dostarczyła nam zjeżdżalnia z otwartą paszczą rekina. Podświetlony tunel prowadził przez rajskie akwarium, w którym pływają prawdziwe rekiny. Zjeżdżaliśmy pontonami prosto w dół rzeki, dając początek wodnej przygodzie. Unosiliśmy się również na falach.

W tej miłej i pełnej atrakcji atmosferze czas upłynął nam bardzo szybko. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy do domów pełni pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień.