Zajęcia matematyczne z elementami informatyki dla uczniów Kruszyn

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie w tym roku szkolnym w ramach zajęć matematycznych z elementami informatyki dla uczniów realizowanych w ramach projektu „Innowacyjna edukacja dla szkół w Gminie Sicienko – edycja 3” dzieci uczą się i doskonalą grę w szachy. Szachy odgrywają istotną rolę w nabywaniu i kształtowaniu wielu umiejętności wykorzystywanych przez człowieka w ciągu całego życia.

 

To nie tylko rozrywka, ale również gra rozwijająca intelekt, potencjał twórczy oraz osobowość młodych osób. Ta „królewska gra” wymaga od uczestników dużego zaangażowania, koncentracji uwagi, umiejętności analizowania i  przewidywania.

 

 

 

Na każdych zajęciach dzieci nabywają nowych umiejętności, ucząc się poprzez zabawę i naśladowanie oraz zdrową rywalizację. Gra daje im dużą satysfakcję i pozwala konstruktywnie spędzić czas wolny. Na zajęciach wykorzystywane są nie tylko klasyczne zestawy szachów, ale również tematyczne programy na tablicach i ekranach multimedialnych oraz laptopach, co zwiększa atrakcyjność zajęć.

 

 „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” Paul Morphy