Zajęcia z kreatywności cz. 3 – Sicienko

ZAJĘCIA Z KREATYWNOŚCI W RAMACH PROJEKTU ZIT

Dzieci z klasy II, SP im. M. Kopernika w Sicienku brały udział w zajęciach z kreatywności w ramach projektu ZIT.  W ramach projektu, w miesiącach październik- styczeń odbyło się 8 zajęć, podczas których uczniowie rozwijali swoje umiejętności manualne, społeczne, organizacyjne oraz komunikacyjne.

 

Część zajęć poświęcona była ptakom żyjącym w Polsce. Zajęcia z tego cyklu rozpoczęły się wycieczką do pobliskiego parku, gdzie dzieci mogły obserwować niektóre gatunki (wrony, kawki, gawrony) za pomocą lornetki. Po powrocie dzieci szukały obserwowanych ptaków w atlasach i wykonały pierwszą pracę plastyczną- kruka z wykorzystaniem farb i kolorowego papieru. Wszystkie wykonane przez dzieci kruki umieszczone zostały na wspólnym plakacie- drzewie, co przyczyniło się do zwiększenia umiejętności komunikacyjnych i współpracy.  Na kolejnych zajęciach dzieci  wykonały srokę z masy papierowej, co okazało się niełatwym zadaniem, wymagającym dużo zręczności i cierpliwości. Największą radość sprawiły dzieciom zajęcia podczas których lepiły z gliny. Tą techniką wykonały gila, ozdoby choinkowe, walentynkowe serca oraz wybrane przez siebie zwierzęta. Wszystkie prace zdobiły angobami, co stanowiło dodatkową atrakcję.

Prócz wyżej wymienionych technik, podczas zajęć uczniowie poznali grafikę, do której samodzielnie wykonali matrycę. Swoje zdolności manualne rozwijali także podczas lepienia z plasteliny i masy solnej.

 

Prowadząca: Anna Karolczyk